Meble i ich doskonały wygląd.
W domu chcemy żeby wszystko lśniło, każde pomieszczenie tryskało nowością. I aby nic nie rzucało się w oczy by goście byli zachwyceni naszym domem, czy też mieszkaniem. I my też chcemy się dobrze czuć w swoim pokoju, czy też kuchni.
Stare meble, które jeszcze nie są zakupione w nowoczesnych czasach, mogą być doskonałym tworzywem do ich odrestaurowania. Te nowe meble, w tych latach 2000 już nie są aż tak dobre do odrestaurowania. Ich kilkukrotne skręcenie i rozkręcenie może spowodować ich zniszczenie.
Dlatego też politurowanie mebli to metoda dla starych mebli. One mogą być odświeżone w sposób ręczny. Politurowanie mebli to żmudna praca, wykonywana ręcznie. Tu musi być zastosowany roztwór, szmatka bawełniana, tampon, i waciki.
Podchodzić do oczyszczania mebli, należy je ówcześni-ej dobrze rozkręcić, każdą śrubkę dać w jedno miejsce by później nie szukać. Ostrożnie należy podchodzić do każdego ruchu by niczego nie popsuć. I, aby elementy nie połamać, nie nadepnąć i nie złamać płyty. Płyta może łatwo ulec samo – destrukcji. Ostrożne oczyszczanie, dokładne ze szczegółami restaurowanie mebla przyniesie korzystne efekty.
Efekt i wysoka jakości połysku.
Wysoki połysk, przejrzeć się można, jak w lustrze, po takiej metamorfozie mebli. Meble poddane metodzie – są eleganckie. Ich wykonanie jest bardzo pracochłonne. Każdy element musi zostać przeanalizowany, dopracowany w każdym szczególe.
To politurowanie mebli znane już od XII wieku. Ma ze sobą barwną historię. I jest to jedna z wielu metod wykańczania drewna.
Wyróżniamy cztery kolory szelaku, miedzy innymi: bielony, lemon, orange, oraz rubin. Do wytwarzania roztworu niegdyś używano dwóch składników. Obecnie roztwór ten można zakupić.
Podsumowując, politurowanie mebli to jedna z najstarszych metod. Pozwala ona uzyskać najlepsze efekty jakości mebli. I nie używane są tu maszyny technologiczne. A jedynie ręczna praca i technika oraz wiedza.