Designerskie oświetlenie łazienkowe – kinkiety i plafony

Marzysz o nowoczesnej i funkcjonalnej łazience? Wybierając odpowiednie lampy ścienne i plafony, nawet skromnie urządzone i niewielkie pomieszczenie może stać się pięknym, nowoczesnym i komfortowym salonem kąpielowym.

Dobór i rozmieszczenie lamp łazienkowych często niestety traktujemy po macoszemu. Znacznie więcej uwagi poświęcamy oświetleniu salonu, kuchni czy jadalni. Dopiero, gdy zaczynamy na co dzień użytkować łazienkę, okazuje się, że lampy ścienne przy lustrze niezbyt pasują do całego wystroju, plafon świeci za słabo i nie mamy żadnego, nastrojowego źródła światła. W łazience jest zbyt ciemno, co utrudnia codzienne zabiegi pielęgnacyjne albo przeciwnie – zbyt jaskrawe oświetlenie centralne nie pozwala w pełni się odprężyć podczas kąpieli. W nowoczesnym salonie kąpielowym powinno być jasno lub nastrojowo – w zależności od potrzeb, zawsze designersko i stylowo, dlatego w pomieszczeniu tym musi znaleźć się co najmniej kilka różnych źródeł światła.

Nowoczesne lampy ścienne

Oświetlenie ścienne pełni w salonie kąpielowym dwie zasadnicze role: jest ładną ozdobą oraz niezwykle użytecznym dodatkiem. Może znajdować się zarówno w strefie umywalkowej, jak również w pozostałych częściach pomieszczenia, zwłaszcza w towarzystwie luster. Lampy ścienne powinny odpowiednio doświetlać twarz osoby przeglądającej się w lustrze. Doskonale sprawdzają się tutaj żarówki generujące ciepłe światło oraz lampy ścienne wyposażone w funkcję regulacji ramienia i klosza, które pozwalają skierować strumień światła na wybrany obszar. Dwie identyczne lampy na ścianę mocujemy zwykle symetrycznie po obu stronach lustra. Jeśli wybraliśmy jeden podłużny model ścienny, umieszczamy go nad lustrem. Lampy ścienne znakomicie współgrają z designerskim oświetleniem sufitowym, np. geometrycznym, minimalistycznym plafonem, a także ze świecami.

Designerski plafon

Za dobre rozświetlenie wszystkich zakamarków salonu kąpielowego odpowiadają nowoczesne lampy sufitowe lub wiszące. Warto postawić zwłaszcza na plafon, który stosunkowo rzadko pojawia się w projektach współczesnych łazienek. Kojarzony z tandetnym wykonaniem i ze starymi aranżacjami, powoli odchodził do lamusa. Wypierały go m.in. oprawy wpuszczane w sufit. Na szczęście, dzięki kreatywności projektantów i nowoczesnym technologiom LED, plafon powraca do łask! Współczesne plafony to designerskie, efektowne, energooszczędne modele, które zdobią i rozświetlają całe pomieszczenie. W pełni zasługują na każde Twoje spojrzenie.

Oświetlenie dekoracyjne

Oprócz oświetlenia ściennego i sufitowego, do salonu kąpielowego możemy wprowadzić także czysto dekoracyjne lampki. W ich przypadku, zaskakujący design również może iść w parze w użytecznością. Taka niepozorna lampka np. ścienna lub stołowa w połączeniu ze świecami zbuduje wymarzone tło dla domowych rytuałów SPA.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie jest Wasze zdanie na temat idealnego oświetlenia łazienkowego? Jakie rodzaje lamp wybralibyście (a może już wybraliście) do Waszych pokoi kąpielowych?

 

You may also like...

Comments are closed.