Jak stworzyć kącik do relaksu w salonie?

Salon to pomieszczenie przeznaczone typowo do odpoczywania. Znaleźć się tu powinny przede wszystkim wygodne meble wypoczynkowe, ale nie tylko. Przyda się wszystko, co gospodarze domu kojarzą z przyjemnością spędzania czasu w samotności, w gronie rodziny lub z przyjaciółmi.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać?

W większości salonów gospodarze starają się znaleźć miejsce na pokaźnych rozmiarów kanapę, na przykład rozkładany narożnik. Może on służyć jako miejsce do spania lub do wspólnego siedzenia. Nie zawsze jednak taki narożnik lub sofa są spełnieniem marzeń gospodarzy, i wówczas sprawdzają się inne rozwiązania – na przykład fotele, pufy, czy nawet fotele bujane lub podwieszane do sufitu. Grunt, aby wypoczywało się wygodnie. Fotel uszak to jeden z najpopularniejszych modeli w ostatnich latach, chętnie stawiany w mieszkaniach w stylu skandynawskim lub loftowym. Warto pomyśleć też o innych ciekawych meblach wypoczynkowych, które świetnie uzupełnią kącik stworzony do tego celu w salonie.

Jakie wybrać dodatki do salonu?

Oprócz wygodnego miejsca do siedzenia, w każdym salonie przyda się porządny stolik kawowy, który będzie idealnym towarzyszem wszelkich spotkań towarzyskich. Zazwyczaj w salonach znajduje się też osobne miejsce dla ścianki RTV, czyli szafki, na której stawia się telewizor i sprzęty multimedialne, zazwyczaj na wprost sofy. Jeśli lubisz spędzać czas w salonie na czytaniu książek czy słuchaniu muzyki, postaw sobie efektowną konsolę z gramofonem i stojak na płyty winylowe, albo biblioteczkę z książkami i dużą stojącą lampę. Tak naprawdę każdy salon może spełniać nieco inną funkcję i zupełnie inaczej wyglądać. To od gospodarzy zależy, co najczęściej będzie się w nim robiło, i które meble będą odgrywały w nim najważniejszą rolę. Ważne, aby to miejsce sprzyjało wypoczynkowi, było ciepłe, komfortowe i bezpieczne. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie oraz dodatki, które podniosą jakość wystroju wnętrza i sprawią, że będzie ono fantastycznym przedstawicielem konkretnego stylu aranżacji.

You may also like...

Comments are closed.