Dom murowany kontra szkieletowy – co wybrać?

Budowa swojego własnego domu jest ważnym krokiem w życiu dla wielu osób. Właśnie w tym domu planujemy spędzić swoją przyszłość, dlatego na początku często mamy problem z wyborem właściwego dla nas rozwiązania. Zastanawiamy się czy budować tradycyjną metodą czy może pójść „z duchem czasu” i podążyć za nowymi technologiami.

Domy murowane

Obecnie najbardziej popularnymi w Polsce są domy budowane w tradycyjnym systemie murowanym. Na rynku istnieje wiele różnorodnych projektów takich domów oraz mnóstwo firm zajmujących się ich budową. Budowa takiego domu trwa co najmniej kilka lat i pochłania mnóstwo pieniędzy. Zarówno materiały jak i usługi budowlane z roku na rok stają się coraz droższe.

Domy szkieletowe

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych domów murowanych są domy szkieletowe, które z roku na rok zyskują na popularności. Domy te sprawdziły się znakomicie w krajach zachodnich oraz Kanadzie i USA. Jednym z ich atutów jest to, że są energooszczędne i pasywne, dzięki czemu komfort z ich korzystania jest o wiele większy. Dodatkowo domy kanadyjskie budowane są w krótkim czasie, który jest o wiele krótszy od budowy tradycyjnego domu murowanego. Dzięki temu możemy się do niego wprowadzić nawet w ciągu kilku miesięcy od podjęcia decyzji o budowie. Należy również wspomnieć, że budowa „kanadyjki” jest sporo tańsza od budowy domu murowanego. Na rynku możemy wybierać z ofert różnych firm budujących tego typu domy. Wystarczy w Internecie wpisać frazę: domy szkieletowe ceny, a znajdziemy kontakt do wielu wykonawców, będziemy mogli porównać oferty i wybrać firmę, która nam najbardziej odpowiada.

Jaki dom wybrać?

Wybierając projekt domu i system jego budowy warto kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością oraz energooszczędnością, dzięki czemu w przyszłości zaoszczędzimy ogromne kwoty pieniędzy na jego użytkowaniu. Domy szkieletowe poprzez zastosowanie przy ich budowie nowoczesnej technologii doskonale zdają egzamin, są komfortowe w użytkowaniu i pod wieloma względami przewyższają tradycyjne domo murowane. Dodatkowo nie musimy czekać długiego czasu, aby móc się wprowadzić do wymarzonego gniazdka.

You may also like...

Comments are closed.