Najciekawsze modele zlewozmywaków

Projektując kuchnie marzeń, każdy szczegół ma dla nas znaczenie. Pragniemy, aby była funkcjonalna oraz prezentowała się wyjątkowo. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej stawiamy na unikalne i innowacyjne rozwiązania, które wnoszą do pomieszczeń dobrą energię oraz optymizm. Jednym z niezbędnych elementów w tej części domu jest zlewozmywak – często znajdują się on w centralnym miejscu kuchni oraz używamy go niemal każdego dnia. Jeżeli więc chcemy, aby zachwycał gości oraz cieszył nasze oczy, warto postawić na nietuzinkowy model.

Najciekawsze modele zlewozmywaków – w nowoczesnym i klasycznym stylu

Jeżeli cenisz funkcjonalność, niepowtarzalny wygląd i chcesz mądrze zagospodarować przestrzeń na blacie, do gustu przypadną Ci zlewozmywaki okrągłe. Zazwyczaj występują w jednokomorowej formie bez ociekacza, dzięki czemu zajmują ekstremalnie mało miejsca – nie można jednak odmówić im funkcjonalności. Owalne kształty w mistrzowski sposób podkreślą wnętrza utrzymane w klasycznym i tradycyjnym stylu, ponieważ inspirowane są kuchniami naszych babć. Warto na nie postawić, jeżeli marzy nam się pomieszczenie w stylu prowansalskim czy toskańskim. Doskonale będą komponować się z uroczymi kredensami w jasnych kolorach oraz wolnostojącymi meblami. Najszlachetniej prezentują się modele granitowe utrzymane w czarnym, białym, kremowym lub grafitowym odcieniu.

A może marzysz o ekstremalnie nowoczesnej kuchni, która zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami? W takim przypadku możesz postawić na prostokątne zlewozmywaki półtorakomorowe o komorach w asymetrycznym kształcie. Modele wykonane z granitu wyróżniają się surowym, a zarazem delikatnym wzorem, dzięki czemu doskonale odnajdą się w kuchniach utrzymanych w stylu industrialnym – warto wtedy postawić na ciemniejszy kolor, na przykład szary lub grafitowy. Zlewozmywaki o nietypowych kształtach mogą posiadać tylko jeden bok nieregularny lub mieć formę trapezu, w którym jeden bok jest dłuższy od drugiego. Mogą nawet być wyposażone w ociekacz, co zwiększa ich funkcjonalność.

You may also like...

Comments are closed.