Płytki Podłogowe, malowanie czyli czym pomalować płytki podłogowe?

Jak przygotować podłoże do malowania płytek?

Po co malować płytki? W momencie, kiedy płytki nie są ukruszone, leżą, ale są podniszczone, nie wyglądają tak dobrze jak kiedyś czy już nam się nie podobają, możemy sięgnąć po farbę. Jednak, żeby to miało sens, trzeba się odpowiednio przygotować. Jak przy wszelkich tego typu pracach, podłoże trzeba umyć i możliwe odtłuścić. Pomijając ten krok, narażamy swoją pracę na fiask: farba może odchodzić, być nietrwała. Myjąc, warto pamiętać o fugach. Przed nałożeniem farby, należy upewnić się, że powierzchnia jest sucha.
Dla każdego kto kiedykolwiek malował chociażby ścianę, jest to oczywiste: a mianowicie zabezpieczenie ścian przy płytkach taśmą malarską.

Farby do płytek czyli czym pomalować płytki podłogowe?

Płytek nie da się pomalować tradycyjną farbą. Czym pomalować płytki podłogowe ? W tym przypadku mamy do wyboru farby akrylowe do płytek, alkidowo-uretanowe lub epoksydowe. Są to specjalne farby do tego celu, który zawsze z resztą jest określony na opakowaniu, aby uniknąć dezorientacji przy kupnie. Do wyboru są farby jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Te drugie nie zawsze, ale często wymagają gruntowania podłoża. Te pierwsze natomiast są używane razem z gruntem.
Do wyboru kolorów nie ma wiele. Można spersonalizować kolor, wybierając swój własny spoza palety barw.
Przy malowaniu płytek warto sprawdzić dokładnie, jaki efekt dana farba nam da i z czym współgra. Na przykład na farbę epoksydową można nałożyć specjalny lakier poliuretanowego, aby uzyskać interesujący nas efekt. Opcji na rynku jest wiele, producenci wychodzą naprzeciw wszystkim oczekiwaniom.
Należy zwrócić uwagę na wszystkie ostrzeżenia i uwagi od producenta. Także te, dotyczące schnięcia farby. W przypadku farb tradycyjnych ściennych, też są takie, które schną szybko, a inne, przez które trzeba na kilka dni wywietrzyć pomieszczenie. Tak i w tym przypadku należy pilnować, kiedy możemy wejść do pomieszczenia. Jednak nie chodzi tylko o zapach i suchość, a także o związanie się farby, aby powierzchnia była twarda i wytrzymała.

You may also like...

Comments are closed.