Pościel łowicka puchowa – dla fanów folku i wzorów ludowych

Prawdziwa pościel puchowa musi być wypełniona gęsim pierzem, tylko taką uznałyby nasze prababcie. Choć pościele puchowe z mikrowłókna wypełniane są często pierzem gęsim, to dla alergików polecane jest bardziej wypełnienie kołdry, czy poduszki włóknem poliestrowym silikonowym. Dla tradycjonalistów, osób nie mających problemu z alergiami na pierze, jedynym wyborem będą naturalne wypełnienia.

 

Udowodniono jednak, że te sztuczne z powodzeniem mogą je zastąpić i wcale nie powodują marznięcia w czasie zimy. Są też bardziej uniwersalne, gdyż nadadzą się także w czasie letnich dni i nie będą zbytnio grzały, a wręcz regulowały temperaturę.
Jeśli jesteśmy fanami wzorów folkowych na pewno zainteresuje nas pościel łowicka. Piękne łowickie kwiatowe wzory na pościeli, zainspirowane łowickimi wycinankami, będą się wspaniale prezentować na naszym łóżku. Znajdziemy zarówno bardziej odpowiednie na lato pościele satynowe, zawsze funkcjonalne pościele z kory, których zaletą jest brak konieczności prasowania, a także tradycyjne pościele bawełniane. Pościel łowicka świetnie się sprawdzi jako prezent ślubny lub urodzinowy.

You may also like...

Comments are closed.