Farba ceramiczna – produkt na medal

Piękny, trwały kolor? Farba odporna na uszkodzenia? To może być tylko farba ceramiczna. Od teraz nie musisz obawiać się silnych zabrudzeń. Remont to zmora wielu osób, wykorzystując właściwości farby plamoodpornej otrzymujemy możliwość wyszorowania każdego zabrudzenia, nawet na białej powierzchni.

Co to jest farba ceramiczna?

Zanim przejdziemy do zalet warto zacząć od początku, czym właściwie jest farba ceramiczna. Produkt ten nazywany jest inaczej farbą plamoodporną, charakteryzuje się dużą odpornością na szorowanie, a wszystko to za sprawą bardzo twardej powierzchni, która pojawia się zaraz po wyschnięciu. Farba wykorzystywana jest do malowania ścian i sufitów, jest wodorozcieńczalna, emulsja została wzbogacona o ceramiczne wypełniacze o niewielkiej wielkości. Więcej na dompelenpomyslow.pl.

Farba ceramiczna – skład

Farba ceramiczna produkowana jest na bazie żywic akrylowych zawieszonych w wodzie oraz pigmentów i wypełniaczy. Produkt otrzymuje swoje charakterystyczne właściwości w wyniku zastosowania komponentów ceramicznych, są to mikroskopowej wielkości granulki. Element ten w znaczący sposób odróżnia farbę ceramiczną od tradycyjnej emulsji lateksowej czy też akrylowej. Oferta na rynku jest bardzo szeroka, wielu producentów próbuje ulepszać skład preparatu poprzez wprowadzanie dodatkowych elementów, które nadają farbie właściwości bakteriobójcze czy też antystatyczne.

Właściwości

Twarda powłoka, to najważniejsza cecha farby ceramicznej. Po wyschnięciu powierzchnia odporna jest na wszelkie uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania, zadrapania, odpryski czy też wgniecenia. Ściana czy też sufit stają się matowe i gładkie, bez zbędnych mikroporów, w których przeważnie osadza się kurz, a powierzchnia po pewnym czasie wydaje się brudna.
Poza tą bardzo ważną cechą farba wodoodporna chwalona jest przez wielu fachowców za ławy sposób nakładania, charakteryzuje się świetną przyczepnością do podłoża. Inwestorzy przez długie lata mogą cieszyć się trwałym, nieblaknącym kolorem, a w przypadku niewielkiej domowej awarii bez problemu powierzchnię można umyć, nawet środkami o silnym działaniu.

Zastosowanie

Farba ceramiczna chętnie wykorzystywana jest w domach prywatnych, szczególnie gdy zamieszkiwane są przez małe dzieci, jednak to nie jedyne miejsce. Produkt często stosowany jest także w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, żłobkach, salach zabaw, szpitalach i przychodniach gdzie szybko pojawiają się bliżej niezidentyfikowane i trudne do usunięcia plamy i zabrudzenia.
Farba jest odporna na wilgoć, nie ulega odbarwieniom nawet w pomieszczeniach narażonych na zbyt dużą wilgotność powietrza takich jak łazienki czy też kuchnia.
Wybór na rynku jest ogromny, jednak warto sięgnąć po farbę ceramiczną, która pozwala zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. Nieprzewidziane sytuacje szybko można zatuszować, szorowanie jest łatwe i przyjemne, nie pozostawia żadnych odbarwień, niemiłych niespodzianek. Kolejne malowanie można odłożyć na kilka lat do przodu a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel.

You may also like...

Comments are closed.