Co wyróżnia blaty kwarcowe?

Aranżacja domu czy mieszkania wymaga podjęcia wielu istotnych decyzji, które zaważą zarówno na estetyce, jak i na funkcjonalności wnętrz. Jedną z decyzji, które musimy podjąć na etapie planowania wykończenia wnętrza, czy remontu jest wybór materiałów wykończeniowych. Wśród materiałów wykończeniowych, zdobywających z roku na rok coraz większą popularność wśród inwestorów, wymienić warto blaty kwarcowe. Co je wyróżnia? Odpowiadamy!

Czym charakteryzują się blaty kwarcowe?

Blaty kwarcowe to materiały budowlane o wielu zaletach. Nie dziwi zatem fakt, że stanowią one jeden z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych. Co wyróżnia blaty kwarcowe?

  1. wysoka wytrzymałośćblaty kwarcowe Silestone oraz Dekton są trwałe i wytrzymałe;
  2. walory estetyczne – blaty kwarcowe to designerski materiał o wyjątkowych, modnych użylnieniach. Zastosowanie blatów kwarcowych we wnętrzu bez wątpienia podnosi jego prestiż!
  3. odporność – blaty kwarcowe Silestone to materiały wysoce odporne – m. in. na działanie wody, środków chemicznych oraz tłuszczu. W związku z tym, nawet po kontakcie materiału z wodą, nie dochodzi do jego puchnięcia czy innego rodzaju deformacji;
  4. łatwa pielęgnacja – blaty kwarcowe, w odróżnieniu np. od cegły są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości;
  5. szerokie zastosowanie – blaty kwarcowe to materiały, które z powodzeniem nadają się zarówno do kuchni czy łazienki, jak i do pozostałych wnętrz w domu, a także w miejscach publicznych.

Zastosowanie blatów kwarcowych

Blaty kwarcowe oferowane m.in. przez firmę AGD Prestige ze Szczecina, to materiały wykończeniowe, które zarówno na świecie, jak i w Polsce zdobywają coraz większą popularność. Materiały te z powodzeniem sprawdzą się do wykańczania kuchni i łazienki. Znakomicie nadadzą się także do budowy wysp kuchennych czy jako alternatywa dla klasycznych szafek pod umywalkę.

Blaty kwarcowe to materiały, których zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do kuchni i łazienki. Doskonale sprawdzą się one bowiem do produkcji schodów, a także parapetów czy dekoracji ścian. Blaty kwarcowe sprawdzą się idealnie nie tylko w domach prywatnych – można zastosować je bowiem także w miejscach publicznych: do budowy lady sklepowej, baru czy blatu recepcji hotelowej.

You may also like...

Comments are closed.