Jak zrobić dekoracje na stół wielkanocny? Wielkanocne ozdoby, które przygotujesz z rodziną – proste dekoracje na stół wielkanocny

Wraz z nadejściem wiosny wszyscy szykują się do Świąt Wielkiej Nocy. Z okazji tego wydarzenia wszyscy zbierają się przy stole jedząc świąteczne śniadanie, czy też obiad. Choć są to święta mniej popularne, niż Boże Narodzenie, to jednak nadejście wiosny i Zmartwychwstanie Chrystusa to bardzo pozytywne wydarzenia celebrowane z radością w gronie rodziny. Przyda im się na pewno odpowiednia oprawa.

Jak zrobić dekoracje na stół wielkanocny świetnie się przy tym bawiąc

Jeśli mowa o dekoracjach stołu na Wielkanoc to na pewno nie może zabraknąć bazi. Wybierzmy się z tej okazji na spacer i zerwijmy kilka gałązek z kotkami, i ile już są. Świetnym elementem ozdobnym mogą stać się kiełki. Nasiona kupimy za kilka złotych, a zasiać możemy je w specjalnie ozdobionych skorupkach po jajkach. Jeśli nadal nie mamy pomysłu jak zrobić dekoracje na stół wielkanocny na początek możemy kupić hiacynty, lub krokusy w doniczce.

proste dekoracje na stół wielkanocny

Aby wyglądały dostojnie na wielkanocnym stole warto przygotować ozdobną doniczkę, lub pobawić się w ozdabianie prostej białej osłonki malując ją w wiosenne wzory.

Nikt nie mówi, że na stole w Święta Wielkiej Nocy mamy mieć całe mnóstwo ozdób. Wystarczy jedna, czy dwie – ale takie zrobione własnoręcznie choć w jakiejś części. Nie warto kupować co roku chińskich bubli, jeśli niewielkim kosztem sami możemy coś przygotować. Proste dekoracje na stół wielkanocny mają to do siebie, że można robić je razem, wspólnie rozmawiając, bez nerwów i spięć. To jest przecież w świętach najważniejsze.

 

You may also like...

Comments are closed.