Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to serce domu. W miejscu tym spędzamy wiele godzin. Codzienne przygotowywanie posiłków, a następnie zmywanie po pieczeniu czy gotowaniu pochłania mnóstwo cennego czasu. Podczas wyposażania pomieszczenia w meble trzeba więc zrobić wszystko, by wybrane elementy dobrze maskowały wszelkie zanieczyszczenia. Dzięki temu czas poświęcony na sprzątanie będzie krótszy. Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Jakie kolory kamuflują brud i kurz?

Poszukując mebli maskujących zabrudzenia, warto skupić się na ich kolorze. Należy bowiem wiedzieć, że niektóre barwy kamuflują kurz, inne zaś go uwidaczniają. W przypadku kuchni najlepiej sprawdzają się meble w jasnych odcieniach, jednak niekoniecznie białym. Na nim brud jest dość dobrze widoczny.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Eltop, oferującej meble na wymiar w Warszawie: Doskonałym wyborem są szafki i blaty w kolorze pastelowym lub beżowym. Osadzający się kurz świetnie maskuje też barwa naturalnego drewna. Dużo większy problem z ukryciem zabrudzeń mają miłośnicy zabudów w ciemnych kolorach. Na czarnych, granatowych i brązowych meblach brud jest znacznie bardziej widoczny. Nie mniej jednak tego typu szafki lepiej maskują większe i trudniejsze do usunięcia plamy powstające np. w czasie gotowania.

Meble połyskujące czy matowe?

Osoby zainteresowane ukryciem zabrudzeń osadzających się na meblach powinny zrezygnować z zakupu szafek, których fronty wykończone są połyskującą farbą. Choć błyszczące meble w ciemnych barwach prezentują się wyjątkowo estetycznie, to przyciągają kurz i cząsteczki tłuszczu. Spory problem stanowią również odciski palców, pojawiające się po każdym dotknięciu szafki czy blatu. Tego typu meble wymagają niemal nieustannego czyszczenia. Na kupno chromowanego zestawu z niewielkim połyskiem mogą zdecydować się wyłącznie właściciele kuchni wykończonych elementami w jasnych barwach. W pozostałych sytuacjach lepszym wyborem są meble matowe.

Materiały maskujące zabrudzenia

Wpływ na maskowanie zabrudzeń ma także materiał, z którego wykonane są meble na zamówienie w Warszawie. Inwestorzy dbający o nienaganny wygląd kuchni powinni wybierać elementy produkowane z naturalnych surowców, takich jak drewno czy kamień. Fronty wykończone naturalnym materiałem o wyrazistej, niejednolitej strukturze doskonale kamuflują brud. Specyficzna forma blatów granitowych, marmurowych, dębowych czy orzechowych sprawia, że powstające zabrudzenia gubią się w natłoku barw i dzięki temu stają się w zasadzie niewidoczne gołym okiem. Inaczej jest w przypadku drewna klonowego, na którym plamy są zauważalne. Aby uniknąć trwałych śladów, należy je szybko wycierać.

You may also like...

Comments are closed.