Wyjątkowe poduszki na kanapę – jak uszyć je samodzielnie?

Szukasz pomysłu na ozdobienie kanapy? Twoja aktualna jest już niewygodna? A może po prostu potrzebujesz zmiany? Dobrym początkiem, aby przekonać się o tym, czy trzeba wymienić kanapę, czy wystarczy jej małe odświeżenie, jest wymiana poduszek. Tylko jak uszyć poduszki na kanapę? Jeśli chcesz przekonać się, w jak prosty sposób można uszyć poduszki na kanapę, przeczytaj ten artykuł od początku do końca.

Pomysł na poduszkę

Zacznijmy od naszego pomysłu na poduszkę. Jeśli chcemy coś wymienić, bo nas już gniecie i przeszkadza, to prawdopodobnie nie chcemy mieć takiej samej poduszki jak dotychczas. Zanim zaczniemy szukać, spróbujmy wyobrazić sobie, jaką poduszkę byśmy chcieli. Jaka byłaby wygodna dla naszych pleców? Na jakiej czulibyśmy się wygodnie? Jaki materiał chcielibyśmy czuć i czy lepiej byłoby nam na twardej, czy może miękkiej poduszce? Wyobraźmy sobie siebie na tej poduszce. Dopiero potem wybierzmy się do sklepu na poszukiwanie odpowiedniego materiału. Prawdopodobnie nie dostaniemy dokładnie tego czego będziemy chcieli. Im bardziej jednak sprecyzujemy pragnienia, tym łatwiej będzie nam dostać właśnie to, czego potrzebujemy. Nie będziemy tak podatni na promocje i zachcianki. Będziemy bardziej świadomie dążyć do celu, jakim jest wymarzona i wygodna poduszka.

Jak uszyć poduszki na kanapę?

Podstawą do szycia poduszki będzie materiał. Jako kolejny element musimy wybrać wypełnienie (tutaj możemy zdecydować się np. kulki silikonowe), przydadzą się również nożyczki, szpilki lub mydło, żelazko, miara krawiecka oraz maszyna do szycia. Materiał należy złożyć na pół oraz zostawić zapas ok. 7 cm. Nasze wypełnienie poduszki kładziemy na środku, po czym na około odrysowujemy mydłem lub znaczymy szpilkami. Po zaznaczeniu przeszywamy materiał w miejscach zaznaczonych. Należy zszyć ze sobą trzy krawędzie. Po zszyciu przewracamy na prawą stronę, po czym przeprasowujemy delikatnie. Pozostały materiał zaginamy do środka.

Poduszka na kanapę może być dla nas piękną ozdobą. Nie trzeba od razu wyrzucać całej kanapy, kiedy będzie nam w niej coś nie pasować. Czasem wystarczy wyobrazić sobie, czego potrzebujemy. Być może będzie to właśnie nowa poduszka.

 

You may also like...

Comments are closed.