Francuski ogród – jak powinien wyglądać?

Uporządkowany krajobraz

Ogród w stylu francuskim to odpowiednia propozycja dla tych, którzy lubią piękno, estetykę i porządek. Taki ogród jest symetryczny, przebywając w nim można odzyskać harmonię i spokój. Tego rodzaju ogród to, przede wszystkim, równe cięcia, piękne krzewy i żwirowe ścieżki. Chcesz wiedzieć więcej? – przeczytaj dalsze części niniejszego artykułu.

Ogród w stylu francuskim

Cechą charakterystyczną ogrodu w tym stylu są oczywiście równo strzyżone żywopłoty. Jeśli więc pragniesz posiadać taki ogród, nie powinno w nim zabraknąć żywopłotów. Jeśli masz taką możliwość, warto stworzyć ciekawe bryły właśnie poprzez odpowiednie cięcie krzewów.
Ścieżki wykonane ze żwiru to również coś, co powinno znaleźć się w ogrodzie francuskim. Zaznaczają wyraźnie drogę po której można się poruszać w ogrodzie.
Stylowym elementem będzie również fontanna albo chociaż oczko wodne. Woda to niewątpliwie ciekawa ozdoba ogrodu, która we Francji pojawia się bardzo często. Kształty takie jak koła czy prostokąty zadziałają oczywiście na korzyść całej aranżacji.
Jakie rośliny powinny znaleźć się w ogrodzie we francuskim stylu? – najlepiej takie, które będą dobrze znosiły cięcie. Warto zasadzić rośliny takie jak cis, bukszpan, lawenda, róża, aksamitki.
Do tego rodzaju ogrodu najlepiej pasują meble wykonane z żeliwa, o finezyjnych kształtach.

Podsumowanie

Ogród we francuskim stylu potrafi zachwycić. Jeśli jest odpowiednio zaaranżowany, okaże się najlepszy dla osób, które lubią ład, porządek i regularne formy. W takim ogrodzie z pewnością można wypocząć i odzyskać harmonię. Ogród w tym stylu wymaga pewnych umiejętności oraz oczywiście poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, jednak dla takich efektów na pewno warto. W takim ogrodzie można poczuć się jak na wakacjach we Francji, co jest niewątpliwie dużym atutem. Rośliny mogą być sadzone nie tylko bezpośrednio w ziemi. Równie dobrze sprawdzą się te w donicach, pięknie ozdobionych w stonowanych kolorach

You may also like...

Comments are closed.