Jak optycznie powiększyć małą łazienkę

Małe łazienki to cecha charakterystyczna większości mieszkań w bloku. Często również w projekcie domu znajduje się większa łazienka i jedna (lub kilka) mniejszych. Wykończenie małej łazienki, żeby jej nie przytłoczyć i optycznie jeszcze bardziej nie zmniejszyć, to na pierwszy rzut oka nie lada wyzwanie. Jednak stosując się do kilku zasad można łatwo sprawić, że designerska łazienka mimo tego, że mała – będzie wzbudzać zachwyt wśród gości.

Niewielkie pomieszczenia kochają jasne kolory

W małej łazience postaw na jasne, pastelowe kolory. Najlepiej dużą ilość bieli, możliwą w niewielkim połączeniu np. z szarością. Zrezygnuj z ciemnych barw i bogatych wzorów, na rzecz minimalizmu. W małej łazience bardzo dobrze sprawdzą się białe płytki- nie musisz się bać ich wielkości, te duże również optycznie ją powiększą. W tym sezonie modny jest wzór marmuru- będzie ciekawym dodatkiem niewielkiego wnętrza. Nie musisz również rezygnować z geometrycznych płytek (jeśli postawisz na jasny kolor). Mile widziane będą drewniane elementy (jednak głównie te w jasnym odcieniu).

Małe wnętrze nie musi być nudne

Niewielką łazienkę można w ciekawy sposób zaaranżować, stawiając na różne dodatki. Z pewnością warto pomyśleć o roślinach, które ożywią pomieszczenie. Najlepiej sprawdzą się kwiaty w mniejszych rozmiarach, które nie zmniejszą optycznie łazienki. Poza tym warto wykorzystać jakiś większy element, np. duże lustro, które da złudzenie co do wielkości. Dużą rolę w małej łazience odgrywa także oświetlenie. Dobór odpowiedniego światła potrafi wiele zmienić. Warto pomyśleć o dodatkowym doświetleniu ledowym, np. przy kabinie prysznicowej lub przy wannie. Ten trik sprawi, że łazienka będzie wyglądała na o wiele większą.

Zawsze modne złote i srebrne dodatki

Jeśli masz problem z kolorystycznym doborem akcesoriów w niewielkiej łazience- postaw na ponadczasowy i zawsze elegancki kolor złota lub srebra. Sprawdzi się on w wielu aranżacjach, nie dając przy tym efektu przytłoczenia. Dużo kolorowych dodatków może spowodować, że łazienka będzie wyglądać na mniejszą. Lepiej zrezygnować także z dużej ilości dodatków. Mimo zastosowania wyżej wymienionych zasad nadmierna ilość bibelotów w łazience zrobi wrażenie zagraconego pomieszczenia.

 

You may also like...

Comments are closed.