Magia sprzątania- jak zacząć z minimalizmem?

Minimalizm w Polsce stał się bardziej popularny od czasu pojawienia się na rynku polskiej wersji książki ,,Magia sprzątania” Marie Kondo. Później pojawiły się książki między innymi Dominique Loreau oraz Katarzyny Kędzierskiej, również w tematyce porządków, organizacji życia i minimalizmu. W czym pomaga nam minimalizm?

 

Minimalizm pomaga odnaleźć nam na nowo nasze wartości, pomaga nam odkryć dodatkowy czas w naszym życiu na nasze zainteresowania i hobby; jest narzędziem pozwalającym nam na nowo odnalezienie szczęścia i wolności. Minimalizm pomaga nam żyć tak jak chcemy, na swoich warunkach. Większość z nas woli wchodzić do czystej i uporządkowanej przestrzeni, bez zbędnych bibelotów; niż do ciasnych i przepełnionych niepotrzebnymi rzeczami mieszkań. Myślę, że gdybyśmy mieli wybór, każdy z nas by wybrał właśnie takie uporządkowane i przestronne mieszkanie.

 

Od czego zacząć? Warto zacząć porządkować przestrzeń intuicyjnie, od miejsc, które czujemy, że najbardziej wymagają uporządkowania. Może najbardziej irytuje cię w mieszkaniu przepełniona magnesami lodówka? A może czujesz się codziennie sfrustrowana/sfrustrowany przepełnionymi szafami, w których jest ogromna ilość rzeczy (,a ponad połowy z nich zupełnie nie pamiętasz)? W takim razie przejdź do czynów; pozostaw te rzeczy, które sprawiają ci radość. Pozbądź się tych, które cie irytują, nie sprawiają ci radości, są za małe, za krótkie, wyszczerbione, pęknięte lub bardzo zakurzone. Rzeczy, które są niepraktyczne i bardzo kiepskiej jakości, również lepiej nie trzymać. Porządek w mieszkaniu, to porządek w życiu. Coś w tym jest.

You may also like...

Comments are closed.