Wieszaki ozdobne do przedpokoju

Czy przedpokój to dobre miejsce na metalowe ozdoby? Z pewnością tak, zwłaszcza jeśli będą nimi na przykład wieszaki ozdobne wykonane z metalu. W przedpokoju, tak jak w każdym innym wnętrzu, nawet najmniejszy szczegół może zarówno poprawić nastrój, jak i dramatycznie zepsuć ogólne wrażenie. A to wrażenie będzie ważne, bo jest pierwszym dla każdego, kto przestępuje próg domu lub mieszkania. Dlatego niezwykle ważne jest, aby prawidłowo wybrać nawet tak niepozorną rzecz jaką jest metalowy wieszak.

W każdym przedpokoju, niezależnie od tego jak jest urządzony, musi znaleźć się miejsce do przechowywania odzieży wierzchniej. Może to być szafa zamknięta (duża lub mała), lub wieszak wolnostojący, albo wieszaki mocowane na ścianie. A każdy z niezbędnych w tych miejscach wieszaków może być istnym dziełem sztuki, które dodatkowo upiększy wnętrze przedpokoju.

Metalowe wieszaki ścienne są zdecydowanie wygodniejsze od zamkniętych szaf. Nie gromadzi się w nich wilgoć, a rozwieszone ubrania szybciej schną – co doceniamy zwłaszcza gdy za oknem niepogoda. Jeśli mieszkanie nie jest za duże, znacznie lepiej sprawdzą się właśnie tego rodzaju wieszaki, bo zajmuje mniej miejsca niż wielka szafa.

Decydując się na tego rodzaju wieszaki należy jednak pamiętać, że wszelkie metalowe konstrukcje będą zawsze cięższe od plastikowych i drewnianych. To zmusza nas do tego, aby nie zapominać o bezpiecznym i trwałym mocowaniu. Ilość haczyków można dobrać indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Wieszaki ścienne mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – wytrzymują znaczne obciążenie. Bo przecież nie raz się zdarzy, że powieszonych będzie na nich znacznie więcej zimowych kurtek niż jedna czy dwie domowników. Taki wieszak nie będzie też wymagał żadnej specjalnej pielęgnacji.

Tego rodzaju rozwiązanie posiada jednak jedną wadę, która jest drugą stroną medalu – nie będzie można przenieść go łatwo w inne miejsce. Dlatego przed montażem należy bardzo starannie wybrać konkretne miejsce, w którym zostanie on przymocowany. W tym względzie znacznie lepiej sprawdza się wieszak wolnostojący, aczkolwiek ten zajmuje sporo miejsca i nie zawsze jest stabilny – bywa, że przeciążony przechyla się na jedną lub drugą stronę.

You may also like...

Comments are closed.