Z połyskiem i bez smug

Masz dość mycia okien i luster oraz szklanych powierzchni, bo po umyciu nadal nie widać różnicy? Następnym razem, gdy będziesz musiał umyć lustro w łazience lub umyć okna, nie sięgaj po papierowe ręczniki. Podczas gdy ręczniki papierowe świetnie nadają się do usuwania wycieków, robią straszną robotę na szkle. Ponieważ są wykonane z drobnych włókien papieru, pozostawiają resztki kłaczków na wszystkich czystych oknach. Nikt nie chce tracić cennego czasu na czyszczenie szkła tylko po to, aby skończyć z bałaganem pokrytym kłaczkami.

Ściereczki Ikea

Zamiast tego zainwestuj w mało strzępiące się ręczniki i ściereczki dostępne w jednym z marketów. Doskonale sprawdzają się naturalne ściereczki z irchy, które są zwykle sprzedawane w przejściu do pielęgnacji samochodów. Inną dobrą opcją jest zakup paczki ściereczek z mikrofibry. Zarówno ircha, jak i mikrofibra pomogą Ci uzyskać połysk bez smug bez pozostawiania kłaczków. Jeśli musisz polegać na bawełnianym ręczniku, wybierz taki o ciasnym splocie. Chociaż nadal możesz mieć trochę kłaczków, będzie to znacznie mniej niż w przypadku standardowego ręcznika frotte.

Prawdą jest również, że gazeta zadziwiająco dobrze czyści szkło. Wystarczy zwinąć gazetę i przetrzeć czyścik okrężnymi ruchami. Gdy gazeta będzie już całkowicie mokra, rzuć ją i weź nowy arkusz. Nie martw się drukiem wiadomości; nawet mokry wydruk nie jest przenoszony na szybę.

Odpowiedni kierunek

Czy zdarzyło Ci się, że spędziłeś znaczną ilość czasu na czyszczeniu okien, aż Twoje szkło błyszczało, tylko po to, aby światło słoneczne świeciło i ujawniało smugi i ślady, które zostawiłeś? Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest zmiana kierunku wycierania okien. Podobnie jak w przypadku malowania pomieszczenia, najlepszym sposobem na uniknięcie zauważalnych pociągnięć jest kilkakrotne przesuwanie się po powierzchni, za każdym razem na przemian w innym kierunku.

Zacznij od wyczyszczenia szyby małymi okrężnymi ruchami. Nie rób zbyt dużych kręgów. Zamiast tego pracuj w wygodnym zakresie ruchu. To pierwsze przejście usunie większość wilgoci z płynu do mycia szyb, a także wyeliminuje wiele zacieków. Kontynuuj, przechodząc po szkle raz za pomocą poziomych przeciągnięć, a następnie raz za pomocą pionowych. Chociaż proces przebiega w trzech krokach, zajmuje to tylko kilka sekund na lustro lub okno. Będzie to dobrze spędzony czas, gdy słońce uderzy w szybę i nie będzie widać żadnej smugi.

You may also like...

Comments are closed.