Oświetlenie fotowoltaiczne. Energia słoneczna a oświetlenie solarne uliczne

Od lat mówi się o tym, że wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to przyszłość. Trzeba przyznać, że jest w tym mnóstwo racji. Korzystanie z tradycyjnych źródeł energii nie ma już przyszłości, a ponadto wytwarzanie prądu w taki sposób stale niszczy nasze środowisko naturalne.

oświetlenie solarne uliczne

Zmiany na tym polu możemy zobaczyć w wielu miejscach. Przykładem jest tutaj oświetlenie solarne uliczne, które pojawia się w coraz większej ilości polskich miast. Zasada działania takiego oświetlenia jest bardzo prosta. Lampy wyposażone są w specjalne ogniwa służące do pobierania w ciągu dnia energii słonecznej. Następnie w nocy energia ta jest wykorzystywana do zasilania żarówek i oświetlania ulicy.

oświetlenie fotowoltaiczne

Mogłoby się wydawać, że energia słoneczna w kraju tak chłodnym jak Polska nie ma wielkiego znaczenia. W rzeczywistości oświetlenie fotowoltaiczne nie potrzebuje wcale tak wielkiego nasłonecznienia. Na pewno przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, aż taka technologia stanie się całkowitym standardem w każdym polskim mieście. Niemniej jednak zmiany idą w zdecydowanie dobrym kierunku, dzięki czemu możemy sporo oszczędzać i dbać jednocześnie o nasze środowisko.

 

You may also like...

Comments are closed.