Pleksi jako środek ochronny przed koronawirusem

Obecna sytuacja na świecie wymusiła poszukiwanie różnych rozwiązań, które wcześniej nie były praktykowane lub mało powszechne. Większość firm pracuje w formie zdalnej po to, by ograniczyć kontakty międzyludzkie, a co za tym idzie możliwość wzrostu zachorowań. Są jednak miejsca, które muszą normalnie funkcjonować. Należą do nic: sklepy, apteki, banki i inne budynki użyteczności publicznej. Wymaga to środków chroniących zarówno pracowników, jak i klientów. Z pomocą przychodzą płyty z pleksi, które mają szerokie zastosowanie.

Pleksi- osłony antywirusowe

Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tzw. osłon antywirusowych, właśnie z pleksiglasu. To rozwiązanie bardzo praktyczne- pleksi jest lekka, a także łatwa w utrzymaniu czystości. Można ją także dociąć na wymiar, co ważne w kontekście jej wykorzystania w przestrzeni publicznej. Pleksi to materiał łatwy do dezynfekcji i stanowiący ochronę na linii klient-sprzedawca. Jest barierą antywirusową, niezwykle ważną w obecnym czasie. Zabudowa z pleksi daje komfort i bezpieczeństwo Poza tym jest to materiał o dużej przezroczystości, dzięki czemu nie zaburza widoczności.

Zabudowa z pleksi w biurach

Pleksi na dużą skalę wykorzystywana jest także w powierzchniach biurowych. Bardzo często tworzy się z nich ścianki działowe. Montuje się je także w formie drzwi, np. w salach konferencyjnych. Pleksi jest estetyczna i odporna na wilgoć. Nadaje nowoczesności wnętrzom.

W kontekście ochrony przeciw wirusowej warto wykorzystać pleksiglas w formie ścianek działowych np. w open space. Pleksi zapewnia odgrodzenie pracowników, utrzymanie bezpieczeństwa i ochrony przed wirusami i bakteriami, ale także w ciekawy sposób łączy się między stanowiskami.

Różnorodne konstrukcje z pleksi

Płyty pleksi można śmiało docinać na każdy wymiar. Mimo tego, że materiał jest dość trwały- pozwala na sporą elastyczność. Kształty mogą być proste lub bardziej wygięte- tak, by pasowały do każdej powierzchni. Można je łączyć z elementami metalowymi w różnych kolorach, a także z drewnem. Poza zastosowaniem praktycznym i ochronnym mogą mieć także zastosowanie dekoracyjne (jeśli zdecydujemy się na płytę barwioną lub z nadrukiem.

 

You may also like...

Comments are closed.